Merhaba ben Bertay Fişekçi

23 yıl boyunca Tıbbi Cihaz Sektörünün en büyük üç firması olan Siemens, Philips ve General Electric’te çalıştım, bu kariyerim boyunca çok farklı milletten insanla çalışma imkanım oldu. 5 yıl Almanya’da oturdum, Kore ve Avusturya ekipleri ile bir cihazı tasarladık, Azeri ekiple birlikte pazarı büyüttük, Türkiye’ye ilk PET cihazının getirilmesinde rol oynadım. Tüm bu süre boyunca tüm müdürlerimi izledim, tüm takımları gözlemledim, şirketlerin benimle birlikte dönüşümüne şahit oldum. Çıkan sorunları gördüm, daha iyi takım çalışması, insane daha fazla değer verilen şirket kültürü ve çalışanların koşa koşa gelecekleri şirketleri hayal ettim ve bu konuda çalışmaya başladım.

Gallup istatistikleri dünyada çalışanların sadece %15’inin şirketlerine bağlı olduğunu söylüyor.

Benim var olma sebebim, daha bağlı çalışanlar, daha açık ve güvene dayalı bir şirket ortamına katkıda bulunmak.

Sizleri anlıyorum

Global büyük firmaların sürekli değişen organizasyon ve yönetim yapısını gerçek hayatta yaşarken, gerek yöneticilerin eksiklikleri, gerekse kültür yapısının belli seviyeye gelememesi sebebiyle ortaya çıkan sorunları yaşadım. Çözümleri üzerine yıllar boyu düşündüm. Çalışanları düşünen, şirket kültürünün derdine düşen sizleri anlıyorum.

Şirketlerde dönüşüm için tecrübe ve “saha yaşanmışlığı” gerekir. Bu da bende var.

Kırmızı kuşak bağlılık programını şirketlerdeki bir çok soruna aynı anda cevap verdiği için seçtim.

Hitabet: İletişim Kalitesinin artışı

Toastmasters’da konuşmalar yaptıkça, farklı denemeler yaptıkça ve sahne hakimiyetim arttıkça farkettim ki, sahnede daha iyi olduğum sürece ikili ilişkilerde, küçük toplantılarda, müşteri görüşmelerinde ifade gücüm artıyor, etkinliğim, kendime güvenim, kırılgan olabilme potansiyelim artıyor. Bundan çok fayda gördüm. Benzer bir ortamda hitabetlerini geliştiren çok sayıda arkadaşıma yardımcı oldum. Ofis dünyasında sizleri nasıl durumlarda nasıl konuşmalar bekliyor, biliyorum. Dinleyenlerin o çok kısa süren dikkat döngüsünde neler yapmanız gerektiğini eğitimimde konuşalım.

Hitabet kariyeriniz için çok önemli bir kaldıraç. Bu beceri hayatınız boyunca kullanabileceğiniz bir değer.

ISO Akademi’de süren eğitimlerimden yararlanın.

× Nasıl yardımcı olabilirim?